forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Kalendarz

Pełny widok
Nauczyciele PDF Drukuj Email

.....................................................................................................................................................

Tomek kajak 72

Tomasz Cichocki - 
dyrektor, nauczyciel religii

Absolwent UKSW – teolog, katecheta. Dodatkowo ukończył Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kurs  kwalifikacyjny "Zarządzanie Oświatą".

Od 16 lat pracuje w Gimnazjum 145 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńskiej, 7 lat pracował w 46 LO im. Stefana Czarnieckiego przy ul. Żuromińskiej.

Osiągnięcia: W zakresie dydaktyczno-wychowawczym: opracował autorski program zajęć pozalekcyjnych: „Śladami Jana Pawła II”, a następnie stworzył Klub pod nazwą: „Śladami Jana Pawła II po ścieżkach wiary i prawdy” – za który otrzymał nagrodę Instytutu Papieża Jana Pawła II w roku 2008 i 2009 w kategorii - praca z uczniem zdolnym. W roku 2011 – jego uczennica została laureatką Mazowieckiego Konkursu Papieskiego.

Jest pomysłodawcą i organizatorem Zielonych Szkół Śladami Jana Pawła II. Wprowadził cykliczne weekendowe wyjazdy tematyczne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z zakresu duchowości oraz  wyjazdy letnie i zimowe o charakterze rekreacyjno-formacyjnym. W ostatnich latach rozszerzył ofertę zajęć o spływy kajakowe i dzielnicowy rajd rowerowy „Za Papieżem na rowerze”. Co roku prowadzi Koncert Galowy na zakończenie Dzielnicowych Dni Papieskich na Targówku.

Przepis na szczęście? Jedna żona, dzieci oraz czas w ciszy w kaplicy.

 

 

Gryzinska Marta2

Marta Gryzińska -
nauczyciel języka polskiego

Studiując filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, wybrała specjalność nauczycielską. Już wtedy wiedziała, że zdobyta wiedza musi być dla innych użyteczna. Życiowe decyzje przywiodły ją do Warszawy, gdzie pracowała przez pięć lat w Zespole Szkół nr 74. Ukończyła też dwuletnie Podyplomowe Studia Dziennikarskie na UKSW, dzięki którym wprowadzała uczniów w tajniki „czwartej władzy”. W szkole pracowała przy organizacji różnych imprez m.in. przy „Warszawskim Seminarium Wychowania Przez Sztukę”. Chce zarażać młodzież myśleniem, że literatura nie musi być nudna, o ile potraktuje się ją jako podręcznik do nauki życia.
Jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci, kocha muzykę, spełnia się kulinarnie realizując w domowej kuchni ideę zdrowego żywienia.
Uwielbia podróżować. Lubi wyprawy z namiotem, podróże w dalekie zakątki świata. Udało jej się m.in. zwiedzić z plecakiem Chiny, Syrię, Jordanię, a na rowerze przejechała góry Ałtaj w Rosji. Upewniło ją to, że podróże naprawdę kształcą.

                    

surdyk 

Justyna Surdyk - nauczyciel matematyki

Absolwentka SGGW Wydziału Inżynierii Środowiska oraz Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Produkcji na kierunku Zarządzanie i Marketing. Z zamiłowania do królowej nauk  ukończyła studia podyplomowe z matematyki i pedagogiki na  Politechnice Radomskiej.

Od 12 lat pracuje w gimnazjum. W tym czasie jej uczniowie osiągali sukcesy w konkursach matematycznych takich jak: Kangur czy Rozrywki Matematyczne dla Gimnazjalistów.  Na lekcjach stara się pokazać, że nie taka matematyka straszna, jak się o niej mówi.

Uważa, że w każdym drzemie potencjał matematyczny, należy go tylko umiejętnie rozbudzić.

Jest egzaminatorem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w gimnazjum. Odpoczywa przy łamigłówkach logicznych i dobrym filmie. Praca w szkole to dla niej spełnienie myśli Konfucjusza – „Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować”.

 

 

 

Ewa Smoleń

 

Ewa Smoleń - nauczyciel geografii

Lata doświadczenia w zawodzie sprawiają, że jest Nauczycielem przez duże „N”.

Tytuł magistra geografii na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego;

Studia Podyplomowe z zakresu pedagogiki opiekuńczej i wychowawczej w ODN Fundacji Wspierania Rehabilitacji i Integracji Osób Niepełnosprawnych;

Studia Podyplomowe z zakresu polityki i zarządzania oświatą na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego – to uprawnienia, które nie są kolejnymi dyplomami zdobiącymi ściany,  ale świadectwem realnych umiejętności.

Dobrze wie, jak prowadzić rozwój edukacyjny uczniów i nauczycieli ponieważ jest egzaminatorem gimnazjalnym oraz ekspertem MEN w zakresie awansu zawodowego nauczycieli i opiekunem studentów pedagogiki z Uczelni Warszawskiej w ramach projektu „Nauczyciel Doskonały – jakość podstawą sukcesu”.

Na lekcjach geografii jeździ palcem po mapie, a prywatnie - na skraj Puszczy Kampinoskiej, gdzie - poznając przyrodę i niezwykle ciekawą historię tego miejsca - korzysta z aktywnych form wypoczynku. Wolne chwile wypełniają jej książki, które zawsze dotyczą  świata – podróży i postaci historycznych.

Ma dwie dorosłe córki, bez których nie poznałaby „świata uczniów”.

 

Marzenia? Tak, marzenia się spełniają!

 

 erwin po

Erwin Zalewski -
nauczyciel języka angielskiego

Absolwent Lingwistyki Stosowanej (języki niemiecki i angielski) na Uniwersytecie Warszawskim oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie w Białymstoku.

Uwielbia wysiłek intelektualny i fizyczny. Można go spotkać zarówno w autobusie z książką Viktora Frankla w ręku, jak i z piłką na boisku lub z pulsometrem na bieżni. Nie wie, co to nuda. Stara się zarażać entuzjazmem swoich wychowanków w czasie wyjazdów wakacyjnych. Podczas dwuletniego pobytu w Berlinie powiązanego z występowaniem w piłkarskiej drużynie młodzieżowej Hertha zrozumiał, że aby coś pokochać, trzeba to najpierw poznać – w tym przypadku był to język niemiecki.

Od prawie 13 lat związany ze środowiskiem salezjańskim zaraził się pasją do pracy z młodzieżą.

Filozofia życia: Poszukaj sensu, a znajdziesz go. Znajdź sens i żyj według niego. Pamiętaj, że dasz radę!

 

Agnieszka Piekut-
nauczyciel języka niemieckiego

Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej UW. Ma ogromne szczęście, ponieważ udało jej się połączyć pasję, jaką jest język niemiecki z pracą zawodową.  Lubi pracę z młodzieżą nie tylko w szkole, ale również poza nią. Jako wychowawca kolonijny wyjeżdża na liczne wyjazdy. Interesuje się literaturą niemieckojęzyczną XIX i XX wieku. Dużo podróżuje, wakacje najchętniej spędza w górach. Jej największą pasją jest jeździectwo. Każdą wolną chwile spędza w siodle.

 

 Podemski Marek

Marek Podemski - nauczyciel muzyki

Tytuł magistra sztuki zdobył w 2006 roku na kierunku edukacja muzyczna - studiował na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Wcześniej ukończył Studium Organistowskie przy Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.                 

Od 2007 roku sprawuje funkcję muzyka kościelnego – organisty w parafii św. Barnaby Apostoła na warszawskim Zaciszu. Od 2008 roku uczy gry na instrumentach klawiszowych w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 108 im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Z pasją i zaangażowaniem odkrywa i rozwija muzyczne talenty dzieci i młodzieży. Jego najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest jazda na rowerze i spacery. Z muzyką w sercu.